Skuteczny przyrost masy mięśniowej

Na samym początku wato zaznaczyć, że skuteczny przyrost masy mięśniowej wiąże się z ciężką pracą i pewnymi wyrzeczeniami. Jeżeli chcecie osiągnąć spektakularne wyniki siedząc na przysłowiowych czterech literach i nie robiąc, albo ‘zajadając’ jedynie suplementy diety, od razu uprzedzamy Was, że tak się nie da. Bądźcie przygotowani na to, że to co przeczytacie może się Wam nie spodobać. Aby zyskać upragnioną sylwetkę trzeba mieć motywację, poświęcić swój czas, a także dbać o regularność swoich działań. Jesteście gotowi, aby dowiedzieć się, co wpływa na przyrost masy mięśniowej?

Na skuteczny przyrost masy mięśniowej wpływają zasadniczo 3 kwestie: ODPOWIEDNIO DOBRANE ĆWICZENIA, STARANNIE ZAPLANOWANA DIETA oraz NATURALNY SUPLEMENT DIETY. Połącznie tych 3 rzeczy sprawi, że bez wątpienia osiągniemy to, o czym zawsze marzyliśmy – idealnie wyrzeźbione ciało.

Po pierwsze… DIETA.

Uwaga! Uwaga! Drodzy Panowie (oraz Panie, jeśli takowe nas czytają) … Niestety, w aspekcie diety na masę nie możemy Wam za wiele pomóc. Dlaczego? Plan żywieniowy w przypadku masy mięśniowej powinien być dokładnie dopasowany do danej osoby i jej indywidualnych predyspozycji. Kluczem do sukcesu jest oczywiście liczenie kalorii. Jeżeli poważnie zajmujecie się kwestią ćwiczeń na siłowni, większość z Was ma na pewno w swoim domu wagę.

Dieta na masę, jak sama nazwa wskazuje, polega na nadwyżce kalorycznej – wszak ma nam przybyć tej masy, a nie ubyć. Najważniejsze przy tym planie żywieniowym jest białko. Prawda jest taka, że sportowcy poważnie zajmujący się tematyką ‘rzeźbienia’ mięśni nie są w stanie spożywać zalecanej ilości białka jedynie z posiłków. Na szczęście, na rynku znajdziemy szereg odżywek, które nam w tym pomogą. Optymalna liczba białka to od 1,7 do 2,5 g na kg masy ciała.

Liczba kcal jaką musimy codziennie spożywać uzależniona jest nie tylko od płci, ale również intensywności treningowej, wagi, wieku, pozostałych czynności w ciągu dnia, ewentualnych problemów zdrowotnych etc. Zapotrzebowanie kaloryczne każdy z nas powinien wyliczyć sobie samodzielnie i dodać doń 20 proc. nadwyżki.

Wyliczyliśmy nadwyżkę, a więc ilość kcal jaką musimy spożywać dziennie, następnie wyliczyliśmy ilość kcal przyjmowanych z białka (1 g białka = 4 kcal) to teraz pozostaje nam obliczyć tłuszcze i węglowodany. Tłuszczy winniśmy przyjmować około 1 do 1,5 g na kilogram masy ciała, reszta natomiast to węglowodany. Oto koniec filozofii związanej z dietą.

Po drugie… WYSIŁEK FIZYCZNY

Jesteśmy przekonani, że większość z Was ma już ułożony plan treningowy. Warto podkreślić tutaj, że to nie trening wpływa na rozrost mięśni, a odpoczynek. Co to oznacza? Po między treningiem poszczególnych grup mięśniowych musi być chwila na REGENERACJĘ. Zbudowanie nowej tkanki mięśniowej zajmuje od 5 do 8 dni, a więc po każdej grupie mięśniowej winien być właśnie taki czas odpoczynku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze treningi odbywały się nawet 5 dni w tygodniu – ważne, by każdy z nich dotyczył innej partii.

Po trzecie… SUPLEMENTY!

Na rynku znajdziemy szereg suplementów diety dedykowanych na przyrost masy mięśniowej. Jeżeli zależy nam nie tylko na spektakularnych osiągach, ale również na zdrowiu, na samym początku odrzućmy sterydy. Nie ma nic gorszego, aniżeli sterydy – w skrajnych wypadkach mogą doprowadzić nas nawet do śmierci.

Jak nie sterydy, to co?

A no opcji jest wiele. Na rynku znajdziemy sporo NATURALNYCH, BEZPIECZNYCH i SKUTECZNYCH odżywek oraz specyfików na przyrost masy mięśniowej. Dużą popularnością cieszy się np. Mass Extreme. Produkt ten wpływa nie tylko na rzeźbę, ale również ogólną kondycję i siłę mięśni.

 

odżywka na masę

No votes yet.
Please wait...