Boostery testosteronu – co to jest i jak je stosować

Jak i kiedy stosować – tak należałoby postawić to pytanie. Boostery testosteronu czyli wzmacniacze najważniejszego męskiego hormonu nie powinny być nadużywane. Najpierw należałoby więc określić normę testosteronu, ale i to jest raczej mało miarodajne, bowiem norma wynosi od 270 do 1100ng na 100 ml krwi. Ile hormonu należałoby posiadać, by zapewnić sobie pełną sprawność, ochronę dla mięśni i kości, stymulację do rozwoju i do typowo męskich zachowań? To już jest kwestią indywidualną. Należałoby więc przyjąć, że jeśli z jakichś względów nie jesteśmy zadowoleni z własnej męskości, a poziom testosteronu utrzymuje się gdzieś w dolnej granicy normy warto nań wpłynąć wykorzystując boostery testosteronu i to (uwaga!) niekoniecznie szkodliwe czy syntetyczne. Przede wszystkim należałoby przyjrzeć się diecie i stylowi życia.

Wiecie co jest najlepszym boosterem testosteronu?

Aktywność fizyczna, ale nie każda. Poziom testosteronu podnoszą szczególnie umiejętnie wykonywane ćwiczenia siłowe (niezmiernie ważne jest też to, by przy okazji zadbać o dietę, bo dieta dostarcza budulca tj. składników, z których powstają między innymi hormony). Skoro już przy aktywności jesteśmy powinniśmy też pamiętać, że poziom testosteronu obniżają ćwiczenia aerobowe. Jeśli więc jesteś fanem biegania raczej przestaw się z tej aktywności na siłownię, w przeciwnym wypadku twoja męskość może nieco ucierpieć.

Doskonałym naturalnym boosterem testosteronu jest też słońce. Zapomnieliśmy o jego dobroczynnym wpływie, ba! coraz częściej chowamy się przed nim i się go boimy tymczasem słońce bardzo dobrze wpływa na naszą gospodarkę hormonalną. A żeby zabezpieczyć się przed związanymi z nim zagrożeniami wystarczy odpowiednio dawkować promieniowanie słoneczne, któremu poddajemy się na co dzień.

Boostery testosteronu w suplementacji

Doskonałym boosterem testosteronu są też niektóre rośliny (pestki dyni, korzeń pokrzywy etc.). Trzeba umieć ich używać i chcieć używać – tym bardziej, że naprawdę warto. Z drugiej strony jednak trudno spodziewać się, że większość z nas będzie w stanie autentycznie i z zaangażowaniem zadbać o dietę. W tej sytuacji bardzo pomocne bywają suplementy i wcale nie mam na myśli testosteronu w czystej postaci stosowanego w ramach hormonalnych terapii zastępczych. Mamy znacznie więcej możliwości – wystarczy rozejrzeć się po rynku suplementacyjnym.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *